Dźwięki

Dźwięki są mostem do uczuć. Mają zdolność docierania  do naszego wnętrza i pobudzania ukrytych emocji. Każdy dźwięk posiada korespondujące z nim uczucie, które jest w stanie wywołać i które razem z nim się pojawia. Nie na darmo powstało powiedzenie: co nam w duszy gra.  Muzyka jest łącznikiem z duszą, ułatwiającym nawiązanie kontaktu z emocjami.

Dzięki tej wiedzy stworzono w Indiach mantry. Dzięki tej wiedzy powstała współczesna muzykoterapia.

Na co dzień boimy się swoich uczuć, bo nie możemy ich kontrolować. Dlatego tłumimy je, tworząc tym samym blokady emocjonalne. Muzyka może stać się wyzwalaczem i katalizatorem emocji, czymś co pomoże usunąć te blokady.

Tradycje stosowania muzyki w leczeniu sięgają  czasów plemiennych. Już wtedy szamani w czasie rytuałów leczniczych posługiwali się śpiewem, tańcem oraz grą na instrumentach.

Reklamy

Informacje o Esencje

Moje blogi są próbą utrwalenia ciekawych fragmentów spotkanych po drodze podczas czytania książek, prasy, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Staram się uchwycić istotę tego, co wydaje mi się ciekawe i godne zapamiętania. Żyjemy w czasach potopu informacyjnego. Nie da się ogarnąć wszystkiego. Niech przynajmniej zostanie esencja.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s