Bez metody nie ma rezultatu

Często mylimy ścieżkę z celem, czyli metodę z rezultatem. Tymczasem metoda nie jest rezultatem, a rezultat metodą. Metoda, czyli technika pokazuje jak osiągnąć cel, odpowiada więc na pytanie: jak, a nie co. Jeżeli zastosujesz „jak”,  to „co”, czyli rezultat przyjdzie do Ciebie.
Technika wymaga pewnego wysiłku, cierpliwości i systematyczności. Nie osiągniesz celu bez odpowiedniej techniki. Np. nie nauczysz się obcego języka bez metody. Możesz osiągnąć większość zamierzeń pod warunkiem, że ktoś Ci da odpowiednie narzędzia, nauczy metody.

Obecnie panuje moda na szkolenia, kursy, warsztaty wszelkiego rodzaju. Reklamy kuszą nas cukierkiem w postaci celu, nie mówią nic o narzędziach, które oferują żeby ten cel osiągnąć. Zapisując się na taki kurs warto zapytać o metody szkolenia i zastanowić się, czy aby na pewno są one dla nas skuteczne.

Nie skupiajmy się zatem wyłącznie na celu, pamiętajmy o metodzie.

Reklamy

Informacje o Esencje

Moje blogi są próbą utrwalenia ciekawych fragmentów spotkanych po drodze podczas czytania książek, prasy, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Staram się uchwycić istotę tego, co wydaje mi się ciekawe i godne zapamiętania. Żyjemy w czasach potopu informacyjnego. Nie da się ogarnąć wszystkiego. Niech przynajmniej zostanie esencja.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sukces i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s