Ugotuj dobrą zupę

Sztywność myślenia oznacza kurczowe trzymanie się typowego sposobu rozwiązywania danego problemu i niezdolność do dostrzegania rozwiązań alternatywnych. Osoba sztywno myśląca cierpi również na brak zdolności dostrzegania innych funkcji danego przedmiotu i użycia go w odmienny, nietypowy sposób.

Na przeciwnym biegunie możemy postawić myślenie kreatywne. Jego istotą jest umiejętność wychodzenia poza schematy  i dostrzeganie zupełnie nowych, często zaskakujących cech w znanych nam rzeczach, zjawiskach i ludziach.To po prostu umiejętność myślenia nieszablonowego, która Wbrew pozorom ma mało wspólnego z inteligencją. Człowiek myślący kreatywnie potrafi dostosować się do każdej sytuacji i twórczo rozwiązywać przeróżne problemy.

O kreatywności dużo się pisze, stała się modnym tematem. W internecie jest całe mnóstwo poradników na temat jak ją odnaleźć i rozwinąć.ID-100162728
Na pewno warto rozwijać swoją kreatywność. To coś w rodzaju zabawy, która pomaga w życiu, więc dlaczego z niej nie skorzystać.
Kreatywność nie jest wyłącznie zarezerwowana dla artystów. Każdy nosi w sobie jej zalążki. „Nieraz dobra zupa ukazuje więcej kreatywności aniżeli zły obraz”./ Abraham Maslov/.

Reklamy

Informacje o Esencje

Hej, nazywam się Łaciata i z natury jestem ciekawska. A jak znajdę coś ciekawego, to lubię się tym dzielić.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sukces i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s