Trening umysłu

Polski: woda autorem zdjęcia jest Bogusława Serwan

Polski: woda autorem zdjęcia jest Bogusława Serwan (Photo credit: Wikipedia)

Istotnym warunkiem poruszania się we współczesnym świecie jest umiejętność selekcji i segregacji informacji. Sukces zawodowy, nasze życiowe wybory  zależą w dużej mierze od sprawności umysłu. Dobra pamięć, koncentracja, umiejętność logicznego myślenia na szczęście nie są zdeterminowane genetycznie. Można je po prostu wyćwiczyć. W każdym umyśle drzemią olbrzymie rezerwy, trzeba tylko do nich dotrzeć. To tak, jakbyśmy jeździli samochodem, który ma bardzo duży, głęboko ukryty zbiornik paliwa, o którym nic nie wiemy.

Jest wiele technik doskonalenia umysłu. Trzeba im się dobrze przyjrzeć i wybrać te, które nam najbardziej odpowiadają.  Nie ma jednej, idealnej metody. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie techniki do  typu osobowości, a następnie konsekwentne jej stosowanie.

Ważne jest również, żeby trenować umysł w stanie relaksu, gdyż wówczas funkcjonuje on dużo lepiej.

Reklamy

Informacje o Esencje

Moje blogi są próbą utrwalenia ciekawych fragmentów spotkanych po drodze podczas czytania książek, prasy, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Staram się uchwycić istotę tego, co wydaje mi się ciekawe i godne zapamiętania. Żyjemy w czasach potopu informacyjnego. Nie da się ogarnąć wszystkiego. Niech przynajmniej zostanie esencja.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Efektywna nauka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s