Kontrolowanie zmian

Żyjemy w świecie szybkich przemian i chcąc nie chcąc musimy ten fakt przyjąć do wiadomości. Zmuszono nas do uczestnictwa w pewnego rodzaju wyścigu, gdzie meta oddala się co raz bardziej. Obserwujemy stały wzrost stopnia złożoności wszelkich zjawisk występujących we współczesnym życiu, bo obecnie nic nie jest proste.

Utrzymanie się na powierzchni i nadążanie chociażby za tym, co się dzieje w  najbliższym otoczeniu, wymaga sporego wysiłku. Musimy dążyć do tego by zaakceptować zmiany, uznać je  za regułę i przejąć kontrolę nad nimi. Zmiany nie powinny rządzić naszym życiem, stresować nas i pogrążać. Kontrola nad zmianami oznacza, że akceptujemy je, wychodzimy im na przeciw i wykorzystujemy dla własnego rozwoju.

Przystosowanie się do zmian wymaga niestety ciągłego poszerzania wiedzy o otaczającym nas rzeczywistości. Ustawiczne kształcenie się, niegdyś luksus dla nielicznych stało się podstawowym warunkiem przetrwania we współczesnym świecie. Trzeba uczyć się na błędach popełnionych w przeszłości, ale nie wolno poprzestawać na odniesionych kiedyś sukcesach.

 

Reklamy

Informacje o Esencje

Moje blogi są próbą utrwalenia ciekawych fragmentów spotkanych po drodze podczas czytania książek, prasy, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Staram się uchwycić istotę tego, co wydaje mi się ciekawe i godne zapamiętania. Żyjemy w czasach potopu informacyjnego. Nie da się ogarnąć wszystkiego. Niech przynajmniej zostanie esencja.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sukces i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s