Życie w ciągłym pośpiechu

Współczesny człowiek stał się więźniem przymusu robienia wielu różnych rzeczy na raz. Pędzimy przez życie próbując wpasować w nie wiele różnych elementów. Staramy się chwycić kilka lub kilkanaście przysłowiowych srok za ogon.
Obecne czasy promują styl życia polegający na szybkich decyzjach i szybkich przeżyciach. Zgodnie z reklamami wszystko jest łatwe, przyjemne i daje natychmiastowe rezultaty.
Jednym z  przejawów  tej „ślepej uliczki pośpiechu” jest przemieszczanie się z jednego kontynentu na drugi w ciągu kilku godzin. Pragnienie komfortu sprawia, że podróż staje się dla nas procesem zupełnie nieświadomym, który ograbia nas z wielu przeżyć i sprawia, że nie rejestrujemy ani drogi ani czasu. Sama podróż nie jest już celem. Szybko podróżujemy i szybko zwiedzamy, a właściwie „zaliczamy” to, co wypada zobaczyć.  Masowa turystyka, która jest przekleństwem naszych czasów nie pozwala głębiej poznać innej kultury, spotkać się z nią.

Kolejnym  zjawiskiem charakterystycznym dla naszych czasów są wielkie centra handlowe. Spędzamy coraz więcej czasu w tych „świątyniach konsumpcji”. Pędzimy od jednego sklepu do drugiego ogarnięci wspólną falą gorączki, napędzani przez sztuczną potrzebę nabywania różnych przedmiotów, nie zastanawiając się czy na prawdę są nam potrzebne.

Niestety wiele osób przechodzi a właściwie przebiega przez życie bez refleksji nad sobą, ani nad tym dokąd zmierzają i dlaczego tak żyją.

Reklamy

Informacje o Esencje

Hej, nazywam się Łaciata i z natury jestem ciekawska. A jak znajdę coś ciekawego, to lubię się tym dzielić.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s