Usiłuj nic nie usiłować

Zawsze coś usiłujemy robić, albo o czymś intensywnie myślimy. Tymczasem, już dawno temu Lao Tse radził:

English: A painting of the Daode Tianzun ('the...

English: A painting of the Daode Tianzun (‚the Heavenly Lord of Dao and its Virtue’), the deified Laozi, one of the supreme divinities of Daoism. Français : Une peinture du Daode Tianzu (« le Seigneur célèste du Tao et son Vertu »), Lao-tseu déifié, l’une des divinités plus importantes pour les taôistes. (Photo credit: Wikipedia)

„Usiłuj nic nie usiłować”.

Dajmy wytchnienie naszemu ciału i umysłowi, chociaż przez kilka minut dziennie: np połóżmy się na podłodze, uważnie rozprostujmy ciało koncentrując się na każdym wdechu i wydechu. To proste ćwiczenie relaksuje, oczyszcza umysł, zaprasza do wejścia w chwilę obecną.

Leżenie na podłodze jest czymś niecodziennym, przełamuje pewne stereotypy, otwiera  w nas coś, co moglibyśmy nazwać drzwiami ciała.

Reklamy

Informacje o Esencje

Moje blogi są próbą utrwalenia ciekawych fragmentów spotkanych po drodze podczas czytania książek, prasy, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Staram się uchwycić istotę tego, co wydaje mi się ciekawe i godne zapamiętania. Żyjemy w czasach potopu informacyjnego. Nie da się ogarnąć wszystkiego. Niech przynajmniej zostanie esencja.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozwój duchowy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s